Check-in
Check-out
Check dates
Roll out menu

Położony wśród kaszubskich lasów Hotel Kozi Gród to miejsce, które pozwala wypocząć od zgiełku i gwaru miasta. Naturalne otoczenie sprzyja relaksującemu wypoczynkowi i zachęca do poznania okolic. W regionie znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne zarówno dla miłośników zabytków i historii, jak i zwolenników aktywności na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, gdzie mogą się Państwo wybrać podczas urlopu w Kozim Grodzie na Kaszubach.

Podpowiadamy, gdzie mogą się Państwo wybrać podczas urlopu w Kozim Grodzie na Kaszubach.

1. Kaszubski Park Krajobrazowy – utworzony został w 1983 roku, a jego obecna powierzchnia zajmuje 33,2 ha, rozciągając się na teren trzech powiatów. W parku można podziwiać aż 190 gatunków roślin chronionych prawnie i zagrożonych wyginięciem. Charakterystyczne są tu piękne lasy bukowe, bukowo-dębowe, a miejscami można spotkać jeszcze bory sosnowe i świerkowe. Oryginalną formą są bory bagienne, zaś prawdziwą rzadkość stanowią zespoły buczyny storczykowej i źródliskowe łęgi, występujące tylko na tym terenie. W Kaszubskim Parku Krajobrazowym można również natknąć się na przedstawiciela jednego ze 135 gatunków ptaków, jakie zaobserwowano na tym obszarze.

2. Wdzydzki Park Krajobrazowy – powstał w 1983 roku i zajmuje powierzchnię 17,8 tys. ha. Centralny punkt stanowi Jezioro Wdzydzkie z 10 wyspami. Na terenie parku znajduje się ponadto 160 mniejszych jezior i oczek wodnych. Znajduje się tu wiele ścieżek pieszych i rowerowych, a na miłośników sportów wodnych czekają przeprawy kajakowe po Wdzie. Na terenie parku można zobaczyć malowniczy Stary młyn wodny w Grzybowskim Młynie, Kalwarię Wielewską, czy kościół Matki Boskiej Różańcowej z 1906 roku.

3. Park Narodowy Bory Tucholskie – utworzony został w 1996 roku i obejmuje obszar 4613, 04 ha na południowym skraju historycznego Pomorza. Obszar stanowi strefę ochrony dla wielu gatunków śluzowców, porostów, grzybów, glonów, mchów, a także roślin naczyniowych. Fauna Parku Narodowego „Bory Tucholskie” obejmuje aż 194 kręgowce. Obok pospolitych gatunków można spotkań rzadsze, jak nocek łydkowłosy, wydra, tchórz, ryjówka malutka, a niekiedy również wilk. W parku można odkrywać piękno przyrody przemieszczając się po ścieżkach rowerowych i pieszych, jak też docierając do punktu widokowego – na wysokim, północno-wschodnim brzegu Jeziora Charzykowskiego.

4. Kartuzy – miasto znajduje się Kaszubach (ok. 30 km od hotelu Kozi Gród) i charakteryzuje się malowniczym położeniem nad czterema jeziorami: Karczemne, Klasztorne Duże, Klasztorne Małe i Mielenko. Najcenniejszym zabytkiem miejscowości jest zespół poklasztorny z XVI-wieczną gotycką świątynią, współcześnie stanowiącą kolegiatę. To unikatowe miejsce w skali kraju, poświadczające działalność zakonu Kartuzów na tym terenie. Ponadto warto zobaczyć średniowieczny refektarz klasztorny z XV wieku, poewangelicki kościół św. Kazimierza i domy modernistyczne z lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

5. Kościerzyna – miasto położone na południu Pojezierza Kaszubskiego w sąsiedztwie jezior: Gałęźne, Kapliczne i Wierzysko. Ponad 600-letnia historia miejscowości widoczna jest w licznych zabytkach. Do najważniejszych należy kościół farny pod wezwaniem Świętej Trójcy z drugiej dekady XX wieku oraz kościół Zmartwychwstańców pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego z ostatniej dekady XIX wieku. Ponadto w Kościerzynie warte obejrzenia są takie miejsca jak: cmentarz ewangelicki, budynek dawnego browaru wraz z zabytkowymi kamienicami, neogotycki ratusz. Miłośnicy wodnych atrakcji mogą w Kościerzynie skorzystać z AQUA Centrum.

6. Szymbark – to malownicza miejscowość na Kaszubach (oddalona o 25 km od hotelu Kozi Gród), położona w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Można tu zgłębić tajemnice i poznać dobrze kulturę regionalną dzięki bardzo dobrze zorganizowanemu Centrum Edukacji i Promocji Regionu. W Szymbarku można zwiedzić Odwrócony Dom, zobaczyć rekordowej długości deskę (46m i 53 cm), a także Dom Sybiriaka, Bunkier Gryfa, Muzeum Ciesielnictwa.

 

Ponadto w regionie znajdują się liczne atrakcje dla tych, którzy cenią dobrą zabawę i rozrywkę. Do najciekawszych w okolicy hotelu Kozi Gród należą:

1. Tarzan Park w Szymbarku – to park linowy, który posiada cztery trasy o różnym stopniu trudności. Każda została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu odpowiedniej dawki adrenaliny przy rewelacyjnej zabawie, zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
2. Trasa kajakowa „Kółko Raduńskie” – jest to szlak wodny przepływający przez 25 zbiorników na długości 40 km. Na pokonanie całej trasy wystarczą 2-3 dni. Oczywiście można wybrać tylko fragment szlaku, wypływając rankiem, a wracając popołudniem do naszego hotelu.
3. Trasy zjazdowe – w Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałowo Wieżyca można skorzystać w okresie zimowym z dobrze przygotowanych tras zjazdowych. Stokami porośniętymi trawą w sezonie letnim, a także odpowiednio przygotowanymi przez specjalistów, mogą cieszyć się zwolennicy rozrywki jaką jest mountainboard – czyli „snowboard na trawie”.
4. Wędkowanie – Kaszuby to idealne miejsce dla osób, które amatorsko oraz profesjonalnie zajmują się wędkowaniem. Znajduje się tu prawie 700 jezior, gdzie można cieszyć się realizowaniem swojej pasji. Ponadto funkcjonują tu łowiska komercyjne, m.in. Zalew Mikorowski, Łowisko Świniobudy, Niesiołowice, Niedamowo, Karasiowo.

 

Polecamy także:

Labirynt Bliziny
Bardzo ciekawym miejscem na Kaszubach jest Labirynt Bliziny położony zaledwie 9 km od Hotelu Kozi Gród. Zaprojektowany przez światowej sławy projektanta Adriana Fishera, którego firma stworzyła ponad 600 labiryntów na całym świecie, z których 6 trafiło na łamy Księgi Rekordów Guinnessa. Właściwie jest to zespół labiryntów a wśród nich:

1. Jedyny w Polsce labirynt drewniany o powierzchni 1300m2, 1300 metrów ścieżek, 4 mosty, 5 wież.
2. Wielki labirynt w polu kukurydzy: 3 ha powierzchni i około 4 km ścieżek. Dostępny w miesiącach letnich. W 2017 od 22 lipca do 20 października. Im później tym kukurydza wyższa.
3. Muzeum labiryntów – ekspozycja przybliżająca uczestnikom historię labiryntów.
4. Dla najmłodszych wioska indian.
5. Dodatkowo labirynt: ze słomy, dwa linowe, „góra-dół”, autostrada, z opon, dwa matematyczne.

To wspaniała zabawa dla małych, większych i największych. Każdy labirynt ma swoją specyfikę i przynosi różne korzyści dla dzieci: rozwój fizyczny przez spacer i pokonywanie przeszkód, logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, rozwój procesów analizy, równości, rodzinnej demokracji, motywacji, kreatywność w tworzeniu rozwiązań i współpracy w grupie. Wszystkie razem dają mnóstwo radości z czasu spędzonego z całą rodziną i są cudowną zabawą integracyjną.  Co roku labirynt w polu kukurydzy ma inny temat i co roku są inne zagadki.

Lot Balonem
Start może rozpocząć się w hotelowym ogrodzie. Do dyspozycji są balony, które mieszczą od 2 do 5 osób. Po 30-60 minutach, w trakcie których balon zostanie przygotowany, odbędziecie godzinną pasjonującą, pełną emocji i dreszczyku podróż życia. Piękne widoki gwarantują okoliczne uroczyska, z których słynie Szwajcaria Kaszubska. Z góry zobaczycie piękne czyste jeziora, które zależnie od pory dnia będą błyskać i mienić się w pełnym słońcu lub w czerwieni zachodu. Tylko z tej perspektywy możecie dostrzec przesmyki wody między lasami.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
Powstało 17 lipca 1978 r. Można w nim zobaczyć unikatowe zbiory. Jego siedzibą jest XVIII-wieczny uroczy dworek, w którym urodził się Józef Wybicki, twórca polskiego hymnu narodowego. Zetknięcie tradycyjnych treści z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi wychodzi na przeciw potrzebom zwiedzających w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy nie zapomną  spotkania z mieszkańcami dworu wprost wyjętymi z epoki XVIII wieku.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycję pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Atrakcję stanowi też zabytkowa hala z pomieszczeniami warsztatowymi. Wędrując pomiędzy lokomotywami ma się wrażenie, jakbyśmy cofnęli się w czasie. To niebywała okazja, aby dotknąć historii, poczuć zapach tamtych czasów, usiąść na ławce dawnego wagonu i wyjrzeć przez okno albo wejść do lokomotywy i poczuć się jak maszynista.

Footgolf Przywidz
To połączenie piłki nożnej i golfa. Celem gry jest pokonanie toru z przeszkodami i wkopanie piłki do odpowiedniego dołka. Im mniej uderzeń, tym lepiej. Footgolf Przywidz to pierwsze w Polsce pole footgolfowe z przeszkodami. Jest to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną i przyjaciółmi. Pole do gry znajduje się w otoczeniu malowniczych, kaszubskich wzgórz i lasów. 18 torów do gry, 18 dołków o średnicy 50 cm oraz 25 tysięcy m2 pola.

Trasa Rowerowa Wzgórzami Przywidza
Zaczyna się w Klonowie Dolnym i kończy w Przywidzu. Jednak możemy ją zacząć w Pomlewie. Następnie udajemy się 3 kilometry do Klonowa a potem przez Hutę Dolną i Ząbrsko Dolne do Pomlewa. Cała trasa ma około 18,6 km długości. A po drodze... przejedziecie ścieżką edukacyjną Nadleśnictwa Kolbudy, drogą nad jeziorem Przywidzkim i Głębokim. Oba położone są w malowniczych rynnach polodowcowych. Trasa wiedzie przez najbardziej urozmaicony i pofałdowany teren. Pokonuje różne wzniesienia. Podjazdy bywają rożne: krótkie i długie, strome i łagowne. Za to widoki, które przyjdzie Wam oglądać zrękompensują wysiłek. Obrazy są niezapomniane a czyste powietrze, kojąca zieleń i piękne wody jezior przyjemnie nastrajają.

newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close